Tworzenie czystego projektu (blank project) w Asanie

with Brak komentarzy

Nowy projekt w Asanie

Cześć! W ostatnim poście opisałam Ci proces tworzenia projektu w Asanie na etapie zakładania konta. Mój pierwszy artykuł na blogu napisałam z myślą o osobach, które nie mają jeszcze konta na Asanie. Dzisiaj omówimy sobie z kolei proces przygotowania projektu już po rejestracji. Masz konto na Asanie i zastanawiasz się jak stworzyć projekt? Nie wiesz jak się za to zabrać? Ten artykuł to instrukcja tworzenia nowego projektu w Twojej Asanie. Pokażę Ci jakie to łatwe! Na początek stworzymy sobie czysty projekt (blank project), który ma tą zaletę, że można go w pełni dostosować do swoich oczekiwań. To taka czysta kartka, którą zapełniasz po swojemu.

Czy ten artykuł jest dla mnie?

  • Tak, jeśli masz już konto na Asanie i chcesz zacząć działać
  • Nieważne, czy chcesz używać Asany na własny użytek lub do współpracy z klientami. Poćwicz korzystanie z Asany razem ze mną tworząc swój nowy projekt.

Krok 1

Aby utworzyć nowy projekt kliknij w różową ikonę plusa po prawej stronie. Zobaczysz rozwijane menu – wybierz opcję Project.  

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Krok 2

Na kolejnym ekranie masz do wyboru różne rodzaje szablonów (templates), które ułatwią Ci stworzenie nowego projektu. Aby zobaczyć wszystkie dostępne szablony wybierz ‚All’ z rozwijanego menu. Na tym etapie nie będziemy się w ten temat zagłębiać. Szablony omówimy w kolejnych postach. 

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Krok 3

Wybierzemy najbardziej podstawową opcję ‚blank’ czyli pusty projekt. Kilkasz w blank project i wypełniasz pola:

  • nazwa projektu – nazwijmy go „Mój nowy projekt”
  • widok – najlepszy na początek przygody z Asaną jest widok listy, ale jeśli lubisz pracować w widoku tablicowym lub na kalendarzu to wybierz odpowiednio opcje Board lub Calendar
  • prywatność – zastanów się czy chcesz, aby ten projekt był publiczny, czy prywatny. Jeśli planujesz w najbliższym czasie udostępnić komuś swoją Asanę  to może lepiej, żeby projekt na którym ćwiczysz nie był widoczny dla Twoich współpracowników. Zawsze możesz zmienić zdanie i dodać osobę do projektu. O tym opowiem Ci w następnych postach.Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Krok 4

Po wypełnieniu wszystkich pól klikasz przycisk Create a project czyli stwórz projekt. Ja wybrałam widok listy, projekt prywatny (tylko ja będę go widziała). 

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

Krok 5

Gratulacje! właśnie stworzyłaś swój nowy projekt! Zacznij dodawać zadania do wykonania w ramach swojego pierwszego projektu poprzez kliknięcie przycisku ‚Add task’.

Zrzut ekranu Asana dla kreatywnych

 

Jeśli jesteś zainteresowana kursem online z Asany to zostaw swój email w okienku poniżej:

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? jeśli tak to daj znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło! 

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem autorką bloga Asana dla Kreatywnych, na którym uczę początkujących freelancerów i przedsiębiorców poruszać się po Asanie. Jesienią tego roku pojawi się mój kurs online z Asany! Zapisz się na listę oczekujących!

Zostaw Komentarz