Kalendarz Social Media w Asanie

with Brak komentarzy

Kalendarz social media

Jeśli tak jak ja jesteś freelancerką i przedsiębiorczynią to na pewno doceniasz siłę social mediów. Umiejętne prowadzenie social mediów pomoże Ci zbudować wizerunek eksperta oraz poszerzyć bazę klientów. Planowanie i zarządzanie strategią w social mediach nie jest łatwe, ale może być dużo prostsze dzięki rozwiązaniu jakie przygtowali dla nas twórcy Asany. Kalendarz social media to szablon, w którym zaplanujesz i uporządkujesz treści na swoje kanały w mediach społecznościowych. Zapraszam Cię do przejścia ze mną kolejnych 5 kroków :).

Tworzenie czystego projektu ‚blank project’ w Asanie opisałam w tym poście.

Czy ten artykuł jest dla mnie?

  • Tak, jeśli masz już konto na Asanie i chcesz zacząć planować swoje działania w mediach społecznościowych
  • Nieważne, czy chcesz używać Asany na własny użytek lub do współpracy z klientami. Stwórz ze mną swój kalendarz social media!

Krok 1

Aby utworzyć nowy projekt kliknij w różową ikonę plusa po prawej stronie. Zobaczysz rozwijane menu – wybierz opcję Project.  

Zrzut ekranu

Krok 2

Następnie z rozwijanej listy gotowych szablonów (templates) wybieramy szablon Social Media Calendar. Znajdziesz go w szablonach z obszaru Marketingu. 

Zrzut ekranu

 

Krok 3

Po wyborze szablonu zobaczysz ekran z podglądem na kalendarz social media. Zobacz jak wygląda przykładowy kalendarz. Następnie możesz dokonać wyboru czy chcesz używać wersji podstawowej, czy wersji płatnej. Ja rekomenduję Ci zostać na razie przy wersji darmowej. Klikasz w przycisk „Use template” czyli użyj szablonu.

Zrzut ekranu

Krok 4

 

W ostatnim kroku wypełniasz pola:

  • nazwa projektu – nazwijmy go „Kalendarz Social Media”
  • prywatność – zastanów się czy chcesz, aby ten projekt był publiczny, czy prywatny. Jeśli planujesz w najbliższym czasie udostępnić komuś swoją Asanę  to może lepiej, żeby projekt na którym ćwiczysz nie był widoczny dla Twoich współpracowników. Zawsze możesz zmienić zdanie i dodać osobę do projektu. O tym jak to zrobić opowiem Ci w kolejnych postach.

A teraz zatwierdź chęć utworzenia projektu klikając w przycisk „Create a project”.

Zrzut ekranu

 

Krok 5

Gratulacje! Stworzyłaś właśnie swój kalendarz social media! Na następnym zdjęciu zobaczysz jak ja wypełniłam swój kalendarz na ten tydzień.

 

Zrzut ekranu

 

Mój Kalendarz Social Media

Kalendarz SM, który widzicie poniżej został stworzony na potrzeby tego posta. Jeśli śledzicie mnie w social mediach to wiecie, że prowadzę 3 cykle postów na moich profilach. Każda kolumna w Asanie to inny kanał SM, w których zamieszczam treści. Na zdjęciu poniżej widzicie tylko hasła. W kolejnym poście zajrzymy sobie trochę głebiej. Pokażę Wam gdzie wklejam treść postów i jak robię te fajne kolorowe tagi 🙂

 

Zrzut ekranu

 

Jeśli jesteś zainteresowana kursem online z Asany to zostaw swój email w okienku poniżej:

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? jeśli tak to daj znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło! 

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem autorką bloga Asana dla Kreatywnych, na którym uczę początkujących freelancerów i przedsiębiorców poruszać się po Asanie. Jesienią tego roku pojawi się mój kurs online z Asany! Zapisz się na listę oczekujących!

Zostaw Komentarz