5 kroków do stworzenia pierwszego projektu w Asanie

with Brak komentarzy

Moje początki

Moją historię z pracą Wirtualnej Asystentki zaczęłam w zeszłym roku. Przybiła mnie ilość programów i aplikacji, których musiałam nauczyć się na starcie. Hektolitry kawy i nieprzespane noce doprowadziły mnie do miejsca, w którym mogę powiedzieć, że ogarniam najnowsze rozwiązania. Charakterystycznym dla biznesu online jest jednak to, że co chwile pojawiają się nowe rozwiązania. Dlatego cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie. Programem, który szczególnie ułatwił moją pracę z klientami jest Asana. Muszę jednak przyznać, że jej obsługa na początku sprawiała mi trudności.

Czy ta instrukcja jest dla Ciebie?

  • Tak, jeśli chcesz używać Asany na własny użytek
  • Tak, jeśli korzystasz z Asany do współpracy z klientami i chcesz przećwiczyć ją razem ze mną tworząc swój pierwszy projekt

Uwaga! W czerwcu 2020 roku Asana wprowadziła zmiany i swój pierwszy projekt tworzysz na etapie zakładania konta! Teraz przeprowadzę Cię przez proces tworzenia projektu na etapie zakładania konta. Założymy sobie projekt pod nazwą „Mój pierwszy projekt”

Przy zakładaniu konta zostaniesz najpierw zapytana o obszar w którym pracujesz. Do wyboru masz m.in. marketing lub sprzedaż. Następnie jesteś proszona o to, aby wskazać w jaki sposób obecnie organizujesz swoją pracę (tabelki, wykresy Ganta itp.). Kolejny ekran będzie dotyczył już tworzenia projektu.

Krok 1

Na tym ekranie jesteś pytana, czy pracujesz obecnie nad czymś konkretnym. Tak, my pracujemy nad naszym pierwszym projektem i dlatego dodamy tutaj nazwę  “Mój pierwszy projekt”.

zrzut ekranu

 

Krok 2

Teraz jesteś pytana o to, czy jakie zadania jakieś chcesz zrealizować w ramach tego projektu. My wpiszemy sobie na początek zadania, które będą bardzo ważne przy prowadzeniu działalności online:

  • Strona internetowa
  • Blog
  • Social media

zrzut ekranu

 

Po prawej stronie masz podgląd na to jak będzie wyglądał Twój projekt w Asanie. Fajnie to wygląda, prawda?

Krok 3

Teraz pytają się nas o to jak pogrupowalibyśmy te zadania. Tutaj mamy angielskie nazwy to: do, doing i My sobie od razu wpiszemy polskie nazwy.Wpisujemy odpowiednio: do zrobienia, w trakcie i zrobione.

 

Krok 4

Na kolejnym ekranie jesteś pytana o to, jaki widok projektu będzie dla Ciebie najbardziej użyteczny. Możesz sobie podejrzeć jak Twój projekt będzie wyglądał w różnych widokach. Na początek przygody z Asaną najlepszy będzie widok listy. W kolejnych wpisach zajmę się omówieniem poszczególnych widoków.

zrzut_ekranu

Krok 5

Następnie wyświetli Ci się okienko w którym możesz, ale nie musisz podać adresy swoich współpracowników. Nie wpisuj tutaj na razie żadnego adresu. Gratulacje! Właśnie stworzyłaś swój pierwszy projekt!

zrzut_ekranu

 

*Na następnym ekranie pojawi się możliwość wykupienia płatnej wersji. Jeśli jesteś na początku swojej drogi to zacznij od wykorzystania bezpłatnych funkcji programu. Kilkamy więc na continue with our limited version. Czyli kontynuuj z ograniczoną wersją.

Jeśli jesteś zainteresowana kursem online z Asany to zostaw swój email w okienku poniżej:

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? jeśli tak to daj znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło! 

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem autorką bloga Asana dla Kreatywnych, na którym uczę początkujących freelancerów i przedsiębiorców poruszać się po Asanie. Jesienią tego roku pojawi się mój kurs online z Asany! Zapisz się na listę oczekujących!

Zostaw Komentarz