Asana tipy cz.2 na efektywną pracę

with Brak komentarzy

Sposoby na efektywną pracę w Asanie

Asana to fantastyczne narzędzie, które bardzo ułatwia organizację pracy. Jeśli jesteś freelancerką, która planuje pracować z więcej niż jednym klientem to z pewnością przekonasz się, że na wpisywanie rzeczy do Asany schodzi czasem naprawdę dużo czasu. Jeśli  jesteś przedsiębiorczynią, która rozpisuje sobie i innym zadania w ramach jednego lub kilku projektów to też wiesz o czym mówię. Jak przyspieszyć pracę w Asanie? Poniżej 5 przydatnych tipów, które pomogą zaoszczędzić Ci czas. 

Tip 1

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przepisywać zadania, która miałaś już wypisane w Asanie? Jeśli tak to nie rób tego już nigdy więcej! Kopiuj zadania za pomocą skrótu klawiszowego. Jeśli do pracy używasz Macbooka to będzie to skrót Cmd + C. Jeśli jesteś użytkowniczką komputera z Windowsem to zaznacz zadania do skopiowania za pomocą skrótu Ctrl + C. Więcej o skrótach w Asanie pisałam w tym artykule – 5 najbardziej przydatnych skrótów klawiszowych w Asanie. 

Tip 2

Czy kopiowanie zadań to dla Ciebie za mało? Jeśli zauważyłaś, że Twój nowy projekt bardzo przypomina poprzedni to mam dla Ciebie bardzo przydatną wskazówkę. W Asanie istnieje możliwość kopiowania całych projektów! Zrobisz to w czarnym panelu po lewej stronie. Kliknij na symbol 3 kropek przy projekcie, który chcesz skopiować. Następnie wybierz opcję Duplicate project z rozwijanego menu.  

grafika Asana dla kreatywnych

Tip 3

Gdy przeglądasz zadania do zrobienia rób to z poziomu zakładki My tasks. Znajdziesz tu wszystkie zadania. które zostały do Ciebie przypisane. Możesz je również filtrować wg. tego, czy zadania zostały zrealizowane, są do realizacji w najbliższym czasie lub w niedalekiej przyszłości. Zaglądaj do zakładki w ciągu dnia, aby sprawdzić, czy zostały Ci przypisane nowe zadania. 

grafika Asana dla kreatywnych

Tip 4

Co robisz, kiedy zapiszesz zadania w złej kolejności? Zamiast je kasować i wpisywać ponownie użyj opcji drag and drop czyli złap i upuść. Dzięki temu zmienisz kolejność zadań na liście w łatwy i szybki osób.

grafika Asana dla kreatywnych

Tip 5

Używaj skrótów klawiszowych. To naprawdę przyspieszy Twoje działania w Asanie. Llstę skrótów klawiszowych znajdziesz w górnym panelu. Kliknij na ikonkę znaku zapytania, która znajduje się koło Twojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu.

grafika Asana dla kreatywnych/ 

Jesteś zainteresowana większą ilością tipów? Przeczytaj mój artykuł Asana Tipy cz. 1. Dowiesz się z niego jak spersonalizować swoją Asanę i dodać do niej trochę koloru!

Jeśli jesteś zainteresowana kursem online z Asany to zostaw swój email w okienku poniżej:

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? jeśli tak to daj znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło! 

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem autorką bloga Asana dla Kreatywnych, na którym uczę początkujących freelancerów i przedsiębiorców poruszać się po Asanie. Jesienią tego roku pojawi się mój kurs online z Asany! Zapisz się na listę oczekujących!

Zostaw Komentarz