Asana tipy cz.1

with Brak komentarzy

Personalizacja Asany

Czy tak jak ja jesteś osobą, która planując na papierze używa zawsze kolorowych zakreślaczy i samoprzylepnych karteczek we wszystkich kolorach tęczy? Jeśli tak to ten artykuł jest dla Ciebie :). Jeśli rozpoczęłaś właśnie swoją przygodę z Asaną i chcesz dodać do niej trochę koloru to zapraszam do przeczytania tego artykułu. Poniżej znajdziesz listę 5 trików, które sprawią, że Twoja Asana będzie wyglądać ładniej i będzie bardziej „Twoja”.

Tip 1

Zanim przejdziemy do kolorów dodaj jeszcze swoje zdjęcie. Zrobisz to wchodząc w ustawienia profilu „Profile settings”. Od teraz miniaturka Twojego zdjęcia będzie pokazywała się przy wszystkich projektach, w których bierzesz udział oraz w zadaniach do których jesteś przypisana!

Zrzut ekranu

Tip 2

Dodaj kolorowe tagi do zadań, które planujesz wykonać w ramach danego projektu. Ja stworzyłam tagi, które odzwierciedlają nazwy moich kolumn w widoku tablicowym. Przypisałam je do wszystkich zadań w ramach danej kolumny. Tagi dodasz z poziomu zadania wybierając opcję „Add tags”. Następnie wpisujesz nazwę i wybierasz kolor dla nowego tagu.

Zrzut ekranu

Tip 3

Zmień tło i ikonografikę, która została automatycznie przypisaną do stworzonego przez Ciebie projektu. Zrobisz to klikając na strzałkę znajdującą się obok nazwy projektu i wybierając opcję „Set color and icon”. Może użyjesz swojego firmowego koloru? Która grafika najbardziej kojarzy Ci się z danym projektem?

Zrzut ekranu

Tip 4

Nadaj zadaniom priorytety, to bardzo pomaga w organizacji pracy. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – tagi priorytetów też są kolorowe! Dodasz je wchodząc w zadanie i rozwijając menu w sekcji „Priority”.

Zrzut ekranu

Tip 5

Zmień tło Twoich projektów w Asanie. Zmiany dokonasz z poziomu ustawień profilu (Profile settings). Ustawienia pokażą się w rozwijanym menu po kliknięciu na miniaturkę Twojego zdjęcia w prawym górnym rogu. Do wyboru m.in krajobraz leśny, górski i morski.

Zrzut ekranu

A tak wygląda moja Asana po wprowadzeniu pierwszych 5 tipów, które omówiłam  w tym artykule. Jak Ci się podoba taki efekt? Bo mi bardzo!

Zrzut ekranu

Jeśli jesteś zainteresowana kursem online z Asany to zostaw swój email w okienku poniżej:

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? jeśli tak to daj znać w komentarzu! Będzie mi bardzo miło! 

Podąrzaj Autorka:

Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem autorką bloga Asana dla Kreatywnych, na którym uczę początkujących freelancerów i przedsiębiorców poruszać się po Asanie. Jesienią tego roku pojawi się mój kurs online z Asany! Zapisz się na listę oczekujących!

Zostaw Komentarz